SANOSTOL X 60 TABLETKI MUSUJĄCYCH DO SSANIA

 • Dodaj recenzję:
  • 22922
  • Producent: TAKEDA
  • Kod producenta: 5903263900245
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 18,90 zł

  Przeznaczenie: Witaminy dla dzieci
  Wiek: +4
  Postać: Tabletki musujące
  Rodzaj rejestracji: Suplementy diety

  Sanostol

  Wskazania i działanie

  Sanostol jest preparatem w postaci tabletek do ssania o owocowym smaku, zawierających zestaw witamin oraz wapń. Witaminy oraz wapń są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Wapń obecny w preparacie jest jedną z ważniejszych substancji mineralnych dla organizmu człowieka. Wykorzystywany jest on w procesie kształtowania zębów i tkanki kostnej u dzieci i młodzieży. Bierze udział w procesach krzepnięcia krwi, prawidłowym działaniu układu nerwowego i mięśniowego.

  Organizm ludzki nie potrafi wytworzyć witamin oraz wapnia, dlatego też składniki te muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Niedobór witamin prowadzi do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu, zaś niedobór wapnia może doprowadzić do krzywicy i próchnicy zębów. Stosowanie preparatu Sanostol uzupełnia obecność witamin i wapnia w organizmie.

  Dawkowanie

  Doustnie, ssać powoli do rozpuszczenia

  DZIECI: 4 - 6 roku życia  1 tabletka dziennie

             6 - 12 roku życia 2 tabletki dziennie

             Powyżej 12 roku życia  3 tabletki dziennie

  Składniki

  Wapń (w postaci węglanu wapnia)100 mg,Witamina C 26,7 mg Niacyna 4 m, Witamina E 3,33 mg, Kwas pantotenowy 1,7 mg, Witamina B2 (Ryboflawina)0,37 mg, Witamina B, (Tiamina) 0,33 mg, Witamina A 270 ng, Witamina B6 0,23 mg, Kwas Skład foliowy100 ug, Biotyna 6,67 u.g,Witamina D 1,67 ug,Witamina B12 0,6 ug.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.