VICKS VAPORUB MAŚĆ 50 G

Dodaj recenzję:
  • 59051
  • Producent: WICK
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 14,90 zł

Przeznaczenie: Ból, Przeziębienie
Wiek: Dorośli
Postać: Maść

VICKS VAPORUB MAŚĆ

Wskazania

Schorzenia górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy katar, kaszel, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, inhalacje z użyciem maści mogą być stosowane w leczeniu przewlekłych stanów nieżytowych, pomocniczo w takich schorzeniach jak zapalenie płuc, zapalenie opłucnej i infekcje grypowe.

Działanie

Łagodzi podrażnienia i stany zapalne górnych dróg oddechowych. Ułatwia oddychanie. Przywraca drożność dróg oddechowych. Składniki maści mają działanie łagodzące i rozgrzewające.

Stosowanie

Zewnętrznie 2-4 razy dziennie. Po dokładnym wtarciu maści w skórę zalecany jest lekki masaż. Następnie natartą okolicę należy owinąć czymś ciepłym. Szczególnie skuteczny jest masaż tuż przed położeniem się do łóżka - czas działania maści wydłuża się wówczas nawet do kilku godzin.          

DOROŚLI: Wcierać 3 łyżeczki maści. Masować plecy, klatkę piersiową, szyję, kark.     

INHALACJE: rozpuścić 2 łyżeczki maści Wick VapoRub w 54 litra gorącej wody (woda nie może być wrząca). Opary należy wdychać przez 10-15minut. W tym czasie roztworu nie należy podgrzewać. Również po zakończeniu inhalacji roztwór nie może być powtórnie ogrzewany.

DZIECI: Tylko jako środek rozgrzewający. Stosować od 7 roku życia - wcierać 1-2 łyżeczki maści. Masować plecy, klatkę piersiową, szyję i kark.

UWAGA!

U małych dzieci maść nie powinna być stosowana w okolicach nosa ani twarzy, nie stosować w postaci inhalacji.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwym na którykolwiek ze składników preparatu.

Skład

mentol, tymol, kamforę, olejek eukaliptusowy, olejek gałki muszkatołowej, olejek cedrowy, olejek terpentynowy.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.