WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

RADIOPROTECT KREM KOJĄCO-ŁAGODZĄCY 50 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 68952
  • Producent: AUREA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 39,90 zł

  Przeznaczenie: po chemioterapii i radioterapii
  Postać: Krem
  Rodzaj rejestracji: Kosmetyk

  RADIOPROTECT KREM KOJĄCO-ŁAGODZĄCY

  Opis

  Specjalistyczny krem kojąco–łagodzący do stosowania na skórę podrażnioną po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu, zabiegach laserowych oraz solarium. Zalecany również do pielęgnacji skóry u osób przyjmujących chemioterapię.

  RadioProtect jest specjalistycznym kremem stworzonym z myślą o pacjentach w trakcie oraz po zabiegach radioterapii. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry podrażnionej po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi, opalaniu, solarium oraz zabiegach laserowych.

  Krem zalecany jest również do pielęgnacji skóry u osób przyjmujących chemioterapię.

  Preparat został opracowany przez pracowników naukowych Aurea Pharma we współpracy z lekarzami praktykami. Receptura kremu oparta jest na naturalnych składnikach. Resweratrol oraz zawarte w kremie naturalne bioflawonoidy neutralizują działanie wolnych rodników i mogą wspomagać funkcje ochronne skóry.

  Krem RadioProtect działa kojąco, łagodząco, zmniejsza uczucie gorąca i pieczenia. Skutecznie pielęgnuje oraz natłuszcza skórę, która odzyskuje swój naturalny komfort, pozostaje gładka i elastyczna. Dzięki aksamitnej konsystencji krem rozsmarowuje się z łatwością. Po rozprowadzeniu pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dobrze i szybko się wchłania.

  Zastosowanie

  Krem RadioProtect jest wskazany do pielęgnacji skóry dla osób przyjmujących radioterapię. Jest także zalecany po opalaniu na słońcu, w solarium oraz po zabiegach laserowych.

  Od wielu lat krem RadioProtect jest używany przez polskich żołnierzy na misjach ONZ i NATO na terenach Europy, Afryki i Azji. Znajduje się on na wyposażeniu zestawu profilaktyczno-leczniczego każdego żołnierza wyjeżdżającego na misję.

  Sposób użycia

  Delikatnie smarować skórę w miejscach wymagających aplikacji 3 – 4 razy dziennie.

  Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.

  Przechowywać w temperaturze 15°C - 25°C (59°F - 77°F), w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

  Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania

  Skuteczność kremu jest potwierdzona klinicznie. Wysoka tolerancja oraz bezpieczeństwo stosowania zostały potwierdzone w badaniach dermatologicznych, aplikacyjnych i mikrobiologicznych. Nie stwierdzono działania drażniącego i alergizującego.

  Krem RadioProtect to wieloletnie doświadczenie w stosowaniu na oddziałach dermatologii i radioterapii w szpitalach onkologicznych w całej Polsce.

  W badaniu klinicznym przeprowadzonym w Klinice Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy w 2015 roku z udziałem 152 pacjentów leczonych radioterapią i stosujących krem RadioProtect, u 53,3% nie wystąpił wczesny odczyn popromienny skóry; u 39,5% pacjentów odnotowano odczyn popromienny pierwszego stopnia; u 7,2% wszystkich osób objętych badaniem odnotowano odczyn popromienny skóry drugiego stopnia. Odczynów trzeciego i czwartego stopnia nie zarejestrowano.