CYTYKOT X 30 KAPS.

 • Dodaj recenzję:
  • 69482
  • Producent: S-LAB
  • Kod producenta: 5900741962061
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 26,90 zł

  Przeznaczenie: Preparaty wzmacniające wzrok
  Wiek: Dorośli
  Postać: Kapsułki
  Rodzaj rejestracji: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego
   

  CYTYKOT

  Wskazania

  Cytykot 250 mg to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego wskazany do postępowania dietetycznego u osób, u których występują procesy zwyrodnieniowe dotykające komórek nerwowych ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Doskonale nadaje się również do stosowania wspomagającego w profilaktyce jaskry i niedowidzenia. Adresowany do osób dorosłych.

  Działanie

  Cytykolina i produkty jej hydrolizy, cytydyna i cholina, mogą stabilizować i naprawiać błony komórkowe poprzez dostarczanie ważnych substratów do wytwarzania błon oraz przywracać czynności neuronów poprzez dostarczanie substratów wytwarzania acetylocholiny.

  Poprzez swoje właściwości cytykolina wykazuje dwoiste działanie – ogranicza uszkodzenie tkanki nerwowej oraz ułatwia odbudowę już uszkodzonej tkanki nerwowej.

  Zalecana dzienna porcja do spożycia

  Zaleca się stosowanie do 4 kapsułek dziennie – w zależności od rekomendacji lekarza.

  Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

  Składniki

  cytykolina (sól wewnętrzna cytydyno 5’-pirofosforanu choliny, substancje wypełniające – fosforan wapniowy, stearynian magnezu, maltodekstryna, otoczka kapsułki: żelatyna.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.