WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

AKUSTONE ALERT 15 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 70850
  • Producent: AFLOFARM
  • Kod producenta: 5902802704023
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 18,90 zł

  Przeznaczenie: Higiena uszu
  Wiek: +1
  Postać: Aerozol
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  AKUSTONE ALERT

  Opis

  AkusTone alert stwarza w zewnętrznym przewodzie słuchowym warunki hamujące rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby, będących głównymi przyczynami zapalenia ucha zewnętrznego. Dodatkowo w wyrobie zastosowane zostały olejki zapachowe: geraniowy i z drzewa herbacianego, będące jednocześnie naturalnymi konserwantami zapobiegającymi rozwojowi drobnoustrojów. Zawarty w kroplach glicerol, dzięki właściwościom nawilżającym i powlekającym łagodzi podrażnienia, a także zmiękcza naciskający na ścianki przewodu słuchowego czop woskowinowy, ułatwiając jego usuniecie. AkusTone alert może być również stosowany zapobiegawczo u osób z tendencją do nawracających infekcji zewnętrznego przewodu słuchowego związanych z częstym lub długim kontaktem z wodą (tzw. ucho pływaka).

  AkusTone alert zalecany jest w stanach zapalnych ucha zewnętrznego (Otitis externa) objawiających się bólem, świądem i zaczerwienieniem oraz związanych np. z nieprawidłową higieną, obecnością czopa woskowinowego lub tzw. uchem pływaka.

  Wskazania

  • zalecany jest w stanach zapalanych ucha zewnętrznego (Otitis externa), objawiających się: - bólem, - świądem, - zaczerwienieniem,
  • stwarza warunki hamujące rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów,
  • nawilża i łagodzi podrażnienia,
  • do stosowania zapobiegawczego u osób z tendencją do występowania tzw. ucha pływaka

  Wyrób przeznaczony jest do miejscowego stosowania w przewodzie słuchowym zewnętrznym przez dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

  Dawkowanie

  W stanach zapalnych ucha zewnętrznego, o ile lekarz nie zaleci inaczej: 1-2 kropli 3-4 razy dziennie.

  W celu zapobiegania infekcjom zewnętrznego przewodu słuchowego (tzw. ucho pływaka): 1-2 kropli po kąpieli w basenie.

  Kroplomierza (końcówki aplikatora) nie należy wsuwać głęboko do ucha żeby nie uszkodzić narządu słuchu.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu.

  Nie stosować w przypadku perforacji błony bębenkowej, otwartych ran lub gdy w uchu znajduje się ciało obce a także równocześnie z innymi miejscowo działającymi produktami do uszu.

  Nie stosować do oczu, nosa lub jamy ustnej.

  Nie należy podawać wyrobu do ucha z założonym aparatem słuchowym.

  Wyrób należy aplikować co najmniej na godzinę przed włożeniem aparatu słuchowego.

  Uwagi

  Każdy silny ból ucha jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem. Ból ucha u dzieci należy zawsze skonsultować z lekarzem. Wyrób jest przeznaczony do stosowania doraźnego. Jeżeli po upływie 2 dni nie nastąpi poprawa lub w okresie do 2 dni od rozpoczęcia stosowania pacjent czuje się gorzej, należy zasięgnąć porady lekarza. Wystąpienie dodatkowych objawów takich jak gorączka, wyciek z ucha lub podejrzenie obecności ciała obcego w przewodzie słuchowym jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

  Opakowanie

  15 ml

  Skład

  Woda oczyszczona, glicerol, polisorbat 80, olejek z drzewa herbacianego, chlorek cetylopirydyniowy, kwas octowy, olejek geraniowy, octan sodu.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.