FOMUKAL PŁYN 1 ZESTAW 225 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 68918
  • Producent: VIPHARM
  • Kod producenta: 5901812160645
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 45,00 zł

  Przeznaczenie: Higiena jamy ustnej, po chemioterapii i radioterapii
  Wiek: +12
  Postać: Płyn do płukania jamy ustnej
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  FOMUKAL PŁYN

  Wskazania

  Do płukania jamy ustnej w przypadku niedostatecznego wydzielania się śliny, suchości jamy ustnej (kserostomia), niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły. Może być stosowany jako dodatek do podstawowej higieny jamy ustnej w zapobieganiu i wspomaganiu terapii zapalenia błony śluzowej będącej powikłaniem po radioterapii lub chemioterapii.

  Dawkowanie

  Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15ml roztworu Fomukal A (butelka przeźroczysta) i 15ml roztworu Fomukal B (butelka brązowa). Płukać jamę ustną przez 1 minutę używając 1/2 części roztworu, a następnie wypluć. Powtórzyć proces, używając pozostałej 1/2 części roztworu i wypluć. Wykorzystać roztwór natychmiast po wymieszaniu ze sobą odmierzonych w ilości po 15ml roztworów A i B. Stosować od 4 do 10 razy na dobę przez cały czas trwania leczenia lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników płynu. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  Ważne informacje

  Może być używany do 15 dni od pierwszego otwarcia butelki.

  Zawiera jony sodowe (71mg na dawkę 30ml). Pacjenci z zalecaną dietą niskosodową powinni skontaktować się z lekarzem przed jego zastosowaniem.

  Jedna dawka to 15ml roztworu z butelki A i 15ml z butelki B.

  Wielkość opakowania

  Opakowanie zawiera dwie butelki przezroczyste zawierające po 225ml roztworu A każda (30 dawek) i 2 butelki brązowe zawierające po 225ml roztworu B każda (30 dawek).

  Skład

  Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032, jednozasadowy fosforan sodu 0,009, chlorek wapnia 0,052, chlorek sodu 0,569, chlorek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.