WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

CANESTEN 500 MG X 1 KAPS. + APLIKATOR

 • Dodaj recenzję:
  • 70830
  • Producent: BAYER
  • Kod producenta: 5908229302743
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 49,90 zł

  Przeznaczenie: Choroby dróg rodnych grzybicze
  Wiek: Dorośli
  Rodzaj rejestracji: Lek

  CANESTEN 500 MG

  Wskazania

  Infekcje pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol.

  Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.

  Właściwości

  Substancją czynną leku Canesten jest klotrymazol, który należy do grupy leków zwanych imidazolami. Ma szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego, to znaczy niszczy grzyby i hamuje ich wzrost. Jest skuteczny wobec drobnoustrojów takich, jak: dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

  Lek Canesten stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Objawy to swędzenie, pieczenie i upławy. Wiarygodnego rozpoznania grzybicy i stwierdzenia wrażliwości drobnoustroju na klotrymazol może dokonać wyłącznie lekarz. Należy zapoznać się z informacjami w punkcie 2 ulotki, w jakich sytuacjach porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku Canesten. 

  Stosowanie

  Miękka kapsułka nie powoduje podrażnień przy aplikacji, a dołączony aplikator pozwala odpowiednio za aplikować produkt.

  Jednorazowa aplikacja pozwala na zachowanie swobody i komfortu w trakcie leczenia oraz zapewnia szybkie działanie.

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Zalecana dawka

  Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: jedna kapsułka dopochwowa, miękka, wprowadzona głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, wieczorem.

  Nie należy stosować leku Canesten w trakcie miesiączki. Należy zakończyć stosowanie tego leku przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.

  Partner seksualny powinien jednocześnie zostać poddany miejscowemu leczeniu, jeżeli występują u niego objawy zakażenia drożdżakami.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na klotrymazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

  Skład

  Substancją czynną leku jest klotrymazol.

  Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: wypełnienie kapsułki: wazelina biała, parafina ciekła; otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa (E110), lecytyna sojowa, trójglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości  łańcucha.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.