PYRALGINA 500 MG X 50 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 70701
  • Producent: POLPHARMA
  • Kod producenta: 5903060617124
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 43,90 zł

  Przeznaczenie: Ból i gorączka
  Rodzaj rejestracji: Lek

  PYRALGINA 500 MG

  Wskazania

  Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

  Działanie

  Pyralgina (metamizolum natricum) jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym (silniejszym od salicylanów) i przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie, uspakajająco i przeciwwysiękowo.

  Dawkowanie

  Doustnie.

  Dorośli: doraźnie 1-2 tabl., w bólach przewlekłych najczęściej 1-2 tabl. 3 razy dziennie. Maksymalna dawka doustna: jednorazowa - 1 g; dobowa - 3 g.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na lek, inne pochodne pyrazolonu lub NLPZ. Zmiany w obrazie morfologicznym krwi (np. agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość). Ostra niewydolność wątroby lub nerek, ostra porfiria wątrobowa, wrodzony niedobór G-6-PD. Nie stosować łącznie z innymi pochodnymi pyrazolonu, w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie wolno stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Metabolity metamizolu przenikają do pokarmu kobiecego. W badaniach na zwierzętach wykazano teratogenne działanie leku oraz zmniejszone wydalanie metabolitów w czasie ciąży i laktacji.

  Ostrożnie stosować u pacjentów z niskim ciśnieniem tętniczym (ciśnienie skurczowe < 100 mmHg), w okresie klimakterium, w podeszłym wieku; u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek, chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania preparatu u dzieci.

  Skład

  Substancja czynna: 1 tabl. zawiera 500 mg metamizolu sodu.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.