WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

NUROFEN MIĘŚNIE I STAWY X 2 SZT.PLASTRY

 • Dodaj recenzję:
  • 69558
  • Producent: RECKITT BENCKISER
  • Kod producenta: 5900627089684
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 24,90 zł

  Przeznaczenie: Bóle mięśniowo-stawowe, Stłuczenia, Zwichnięcia
  Wiek: + 16
  Postać: Plastry
  Rodzaj rejestracji: Lek

  NUROFEN MIĘŚNIE I STAWY PLASTRY

  Opis

  Nurofen Mięśnie i Stawy to lek w postaci plastrów leczniczych, które nieprzerwanie przez 24 godziny od aplikacji dostarczają ibuprofen w miejscu bólu. Plastry Nurofen Mięśnie i Stawy są elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do ruchomych powierzchni ciała i nie krępują ruchów. Nurofen Mięśnie i Stawy stosuje się przy krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu związanego z naciągnięciem mięśni czy zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów w okolicach stawów rąk lub nóg. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

  Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Lek stosuje się na nieuszkodzoną skórę. Przed przyklejeniem plastra należy dokładnie umyć a następnie osuszyć miejsce aplikacji.

  Plastry są elastyczne, więc można nakładać je na stawy lub w ich pobliżu, bez ograniczania ich ruchomości.

  Plastry Nurofen Mięśnie i Stawy bez konsultacji z lekarzem można stosować nie dłużej niż przez 5 dni.

  Młodzież powyżej 16 lat i dorośli: 1 plaster co 24 godziny o dowolnej porze dnia czy nocy. Po upływie doby należy usunąć plaster i jeśli jest taka potrzeba przykleić kolejny.

  Maksymalna dawka to 1 plaster na dobę.

  Nie należy moczyć plastra.

  Plastry należy przyklejać w całości (nie przecinać) i nie pokrywać innymi plastrami czy nieprzepuszczalnymi opatrunkami (w tym bandażami).

  Działanie

  Substancją czynną plastrów Nurofen Mięśnie i Stawy jest ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzaplanych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Aplikacja w postaci plastrów leczniczych zapewnia miejscowe i ciągłe dostarczanie leku w miejscu bólu.

  Wskazania

  Nurofen Mięśnie i Stawy stosuje się do krótkotrwałego i objawowego leczenia miejscowego bólu stawów rąk lub nóg oraz ich okolic, spowodowanego:

  • ostrym naciągnięciem mięśni,
  • zwichnięciem w wyniku łagodnych urazów.

  Przeciwwskazania

  Kiedy nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy:

  • w przypadku uczulenia na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek ze składników leku,
  • jeśli w przeszłości wystąpiła u pacjenta reakcja alergiczna po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego,
  • u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży,
  • na zranioną, zakażoną skórę,
  • jeśli pacjent choruje na egzemę,
  • na błonę śluzową, wargi ani oczy.

  Działania niepożądane

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  Częstość nieznana:

  • reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pęcherze, podrażnienie lub sączenie,
  • astma, trudności w oddychaniu, duszność,
  • ból brzucha lub inne problemy żołądkowe,
  • zaburzenia nerek.

  Ostrzeżenia i środki ostrożności

  Stosowanie leku należy omówić z lekarzem, jeśli: pacjent kiedykolwiek chorował na astmę czy alergię, cierpi na wrzody żołądka, choroby jelit, serca, nerek albo wątroby lub w przypadku kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz karmiących piersią.

  Należy unikać narażania leczonego obszaru na działanie silnego źródła naturalnego i (lub) sztucznego światła (na przykład lamp opalających) w trakcie leczenia i przez jeden dzień po usunięciu plastra, w celu zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło.

  Przechowywanie

  Po pierwszym otwarciu saszetki produkt leczniczy można stosować przez 6 miesięcy.

  Lek przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

  Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

  Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

  Ciąża i karmienie piersią

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

  • Ciąża:

  Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Przed zastosowaniem leku podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

  • Karmienie piersią:

  Nie są znane żadne szkodliwe skutki stosowania tego leku w okresie karmienia piersią. Nie należy jednak stosować plastra bezpośrednio na piersi, jeśli pacjentka karmi piersią.

  Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

  Nie stosować u dzieci poniżej 16 lat.

  Skład

  Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum).

  1 plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu.

  Substancje pomocnicze: warstwa przylegająca: makrogol 400, makrogol 20000, lewomentol, kopolimer blokowy Styren-Izopren-Styren 22, poliizobutylen (PIB) 55k, poliizobutylen (PIB) 1100k, ester uwodornionej kalafonii z glicerolem, parafina ciekła. Warstwa powlekająca: etylenu politereftalan, tkany. Warstwa ochronna: etylenu politereftalan silikonowany.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.