WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

GASTROTUSS X 30 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 68340
  • Producent: VITAMED
  • Kod producenta: 8034125180424
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 31,90 zł

  Przeznaczenie: Rreflux żołądkowo-przełykowy, Nadkwaśność i zgaga
  Wiek: +12
  Postać: Tabletki do żucia
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  GASTROTUSS

  Wskazania

  Tabletki przeciwrefluksowe do żucia Gastrotuss stanowią kompleksowe rozwiązanie w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego i krtaniowo-gardłowego jak również objawów, które im twarzyszą. Wyrób medyczny skutecznie łagodzi zaburzenia wiążące się z refluksem, a innowacyjne połączenie składników wykazuje wielokierunkowe działanie terapeutyczne. Produkt przeznaczony dla młodzieży powyżej 12. roku życia i dla osób dorosłych.

  Właściwości

  Gastrotuss to wyrób medyczny w postaci tabletek do żucia. Zawierają one w swym składzie alginian magnezu, który kontakcie z wodą tworzy fitokoloid. Jego lepkość uzależniona jest od pH oraz od obecności elektrolitów. W kwaśnym środowisku, jakim jest żołądek generuje on żel koloidalny, który pełni rolę powłoki dla żołądka. Dodatkowo, pozostając na poziomie wpustu przez kilka godzin, zmniejsza możliwość ponownego wnikania treści żołądkowej do przełyku. Kolejny składnik tabletek czyli symetykon redukuje napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w treści pokarmowej. Właśnie z uwagi na to stosuje się go w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w obrębie jamy brzusznej i jelit, w leczeniu długotrwałych wzdęć pod wpływem połykania powietrza,  niestrawności, uczucia pełności brzucha, dyspepsji oraz wrzodów trawiennych. Przeciwdziała wzdęciom i powstawaniu kolek gazowych jak i  działa łagodząco na związany z nimi ból. Z kolei chlorek wapnia to  substancja silnie higroskopijna, która stosowana jest w lecznictwie jako środek przeciwko niedoborowi wapnia, do osuszania gazów czy do otrzymywania związków wapniowych. Tabletki do ssania Gastrotuss skutecznie przeciwdziałają refluksowi i dolegliwościom z nim związanym, takim jak: zgaga, zarzucanie treści pokarmowej, uczucie przeszkody w gardle, odbijanie, kaszel, wzdęcia, zapalenie części nosowej i krtaniowej gardła czy dysfonia (chrypka z refluksowego podrażnienia głośni). Tworzą mechaniczną barierę antyrefluksową pomiędzy żołądkiem a przełykiem, chroniąc tym samym przed cofaniem się treści pokarmowej. Działają również przyspieszająco na proces opróżniania żołądka i zobojętniają sok żołądkowy. Wykazują działanie regeneracyjne na podrażnioną śluzówkę przełyku i zapewniają jej ochronę. Co więcej, zapobiegają powstawaniu gazów oraz wykazują działanie łagodzące kaszel wynikający z refluksowego podrażnienia głośni i inne objawy ze strony układu oddechowego. Preparat charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa i może być stosowany w połączeniu z innymi lekami.

  Stosowanie

  Zaleca się stosowanie 1-2 tabletek po głównych posiłkach i przed snem.

  Nie należy przekraczać zalecanych dawek oraz przestrzegać zalecanego sposobu stosowania.

  Skład

  Alginian magnezu, symetykon, wodorowęglan potasu, sorbitol, mannitol, aromat, fosforan wapnia dwuzasadowy bezwodny, skrobia kukurydziana, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, sukraloza

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.