METAFEN X 50 TABL.

  • Dodaj recenzję:
    • 65190
    • Producent: POLPHARMA
    • Kod producenta: 5903060605114
    • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
    • szt.
    • 19,90 zł

    Przeznaczenie: Ból gardła, Ból, Ból głowy , Bóle mięśni, Bóle mięśniowo-stawowe, Bolesne miesiączkowanie
    Wiek: +12
    Postać: Tabletki

    METAFEN

    Wskazania

    Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa)

    Stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), Dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia)

    W stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.

    Dawkowanie

    Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę),

    Dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

    Uwaga

    Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku.

    Możliwe skutki uboczne

    Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego. Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

    Składniki

    1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu

    Informacje dodatkowe

    Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.