ALLIOFIL X 30 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 2173
  • Producent: HERBAPOL POZNAŃ
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 8,90 zł

  Przeznaczenie: Cholesterol i Miażdzyca, Odporność
  Wiek: Dorośli
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  ALLIOFIL

  Wskazania

  Pomocniczo w niewielkich infekcjach bakteryjnych w obrębie górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego (z objawami rozluźnienia stolca i gromadzeniem się gazów). Ponadto jako środek profilaktyczny w nadciśnieniu. Lek Alliofil stosuje się w profilaktyce miażdżycy jako środek obniżający poziom lipidów we krwi.

  Działanie

  Alliofil działa bakteriostatycznie w obrębie górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz na drożdżaki. Ponadto pobudza wydzielanie potu, działa moczopędnie oraz nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi (bez wpływu na czynność serca).

  Dawkowanie

  Dorośli 3 razy dziennie 1-2 tabletki. Lek przyjmować po posiłkach głównych. Tabletek nie należy rozgryzać.

  Przeciwwskazania

  Nie należy stosować leku w przypadku: uczulenia na związki siarkowe, niewydolności wątroby, astmy oskrzelowej oraz alergii pokarmowej. Związki siarkowe czosnku wydalane są przez skórę z potem oraz przez płuca, co w konsekwencji powoduje zmianę zapachu skóry i oddechu

  Skład

  1 tabletka zawiera: substancje czynne: czosnek suszony (Allii sativi bulbus pulv.) 200 mg; sproszkowany liść pokrzywy (Urticae foliur pulv.) 53,5 mg;

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.