NIQUITIN MENTHOL 4 MG X 100 GUM

 • Dodaj recenzję:
  • 66696
  • Producent: OMEGA PHARMA
  • Dostępność: Chwilowy brak - zapytaj o dostępność Chwilowy brak - zapytaj o dostępność
  • szt.
  • 55,00 zł
  • Niedostępny

  Rodzaj: Lek

  NIQUITIN MENTHOL 4 MG

  Wszyscy dookoła narzekają na papierosowy smród, który pojawia się w pomieszczeniu, gdy tylko wracasz z przerwy, może to subtelny sposób na przekazanie Ci, że to już czas rzucić palenie! Spróbuj to zrobić z pomocą gum do żucia NiQuitin Menthol 4mg.

  Działanie

  Lecznicze gumy do żucia NiQuitin Menthol polecane są jako wsparcie dla osób, które chcą rzucić palenie. Po pierwsze pomagają zmniejszyć ilość wypalanych papierosów. Po drugie łagodzą rozdrażnienie oraz inne objawy, które pojawiają się podczas leczenia nałogu nikotynowego. Po trzecie zmniejszają głód nikotynowy. Gumy wprawdzie zawierają nikotynę, są jednak wolne od szkodliwych substancji zawartych w dymie papierosowym, w tym od substancji smolistych.

  Zastosowanie

  Produkt leczniczy NiQuitin Menthol guma do żucia 4mg wskazany do stosowania wspomagająco w procesie rzucania palenia. Gumy z zawartością nikotyny 4mg polecane są dla osób, które palą 20 lub więcej papierosów dziennie.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik gum. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

  Produkt przechowywać poza zasięgiem dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zastosowaniem gum z lekarzem powinny skonsultować się kobiety w ciąży lub matki karmiące.

  Dawkowanie

  Stosować według zaleceń na ulotce. Gumy z nikotyną wymagają specjalnej techniki żucia. Gumę należy rzuć powoli do momentu uwolnienia się smaku (około 1 minuty), po czym należy zrobić przerwę i zatrzymać gumę między policzkiem i dziąsłem, do czasu gdy smak się ulotni. Następnie czynności powtórzyć. Dawkowanie: początkowy okres kuracji ¬– żuć gumę, w momencie pojawienia się chęci na zapalenie, dziennie rzuć 8-12 gum, ten okres powinien trwać około 3 miesięcy. Okres kuracji ze zmniejszeniem dawki – należy stopniowo redukować liczbę przyjmowanych gum do 1-2 gum dziennie, następnie zakończyć leczenie. Leczenie podtrzymujące – stosować jedną gumę, gdy tylko pojawi się chęć zapalenia.

  Skład

  Jedna guma zawiera: nikotynę – 4mg (w postaci nikotyny z kationitem) oraz substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E321), sorbitol (E420), ksylitol (E967), węglan wapnia (E170), sodu węglan bezwodny (E500), glicerol (E422), acesulfam potasowy (E950), sacharoza, mannitol (E421), guma arabska (E414), tytanu dwutlenek (E171), wosk Carnauba, talk oraz aromaty: optacool, eukamentol i lewomentol.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.