WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

HITAXA FAST JUNIOR 2,5 MG X 10 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 65468
  • Producent: ADAMED
  • Kod producenta: 5909990981298
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 10,90 zł

  Przeznaczenie: Alergia, Alergiczny nieżyt nosa
  Wiek: + 6.
  Postać: Tabletki ulegające rozpadowi
  Rodzaj rejestracji: Lek

  HITAXA FAST JUNIOR - 2,5 mg TABLETKI ULEGAJĄCE ROZPADOWI W JAMIE USTNEJ

  Wskazania

  Hitaxa Fast Junior to lek przeciwhistaminowy, który wykazuje działanie przeciwalergiczne, i który jednocześnie nie wywołuje uczucia senności. Lek przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia i dorosłych w celu łagodzenia objawów związanych:

  • z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa
  • z pokrzywką.

  Właściwości

  Hitaxa Fast Junior, 2,5 mg, to tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej. Ich substancją czynną jest dosloratadyna. Desloratydyna jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji, który przeciwdziała łączeniu się histaminy z receptorami  H1 hamując w ten sposób powstawanie procesów zapalnych i ich objawy, takie jak świąd, kichanie czy katar. Desloratydyna w niewielkim stopniu dostaje się do ośrodkowego układu nerwowego, w związku z czym  nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności.  Dlatego właśnie jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Dzięki desloratadynie Hitaxa Fast Junior łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza), takie jak: kichanie, swędzenie lub wydzielina z nosa, swędzenie podniecenia, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Lek łagodzi też objawy związane z pokrzywką. Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę. Hitaxa Fast Junior ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

  Stosowanie

  Tabletkę Hitaxa Fast Junior należy umieścić w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę.

  Zwykle zalecana dawka leku, to:

  Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: jedna tabletka leku Hitaxa Fast Junior raz na dobę. Dawkę zażyć natychmiast po otwarciu blistra.

  Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): 2 tabletki Hitaxa Fast Junior raz na dobę. Dawkę zażyć natychmiast po otwarciu blistra.

  Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

  Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

  Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach stosowania Hitaxa Fast Junior, należy skontaktować się z lekarzem.

  Ważne informacje

  Lek niewskazany w przypadku uczulenia na desloratadynę lub jakikolwiek inny składnik preparatu.

  Nie zaleca się stosowania leku w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

  Opakowanie

  10 tabletek

  Skład

  • substancja czynns leku:  desloratadyna w dawce 2,5 mg.
  • pozostałe składniki: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo), potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.