CLOTRIMAZOLUM 1% KREM 20 G (HASCO)

 • Dodaj recenzję:
  • 58399
  • Producent: HASCO-LEK
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 2,50 zł

  Przeznaczenie: Grzybica, Schorzenia dróg rodnych u kobiet
  Postać: Krem
  Rodzaj: Lek

  CLOTRIMAZOLUM 1% KREM

  Wskazania

  Lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry spowodowanym zakażeniami dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi, w zakażeniach drożdżakowych skóry i błony śluzowej (kandydoza) oraz w łupieżu pstrym.

  Działanie

  Lek o szerokim sprektrum działania  przeciwgrzybiczego.

  Stosowanie

  Na skórę

  Preparat nakładać 2-3 razy dziennie na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Po ustąpieniu ostrych objawów choroby preparat stosować jeszcze przez okres co najmniej miesiąca.

  Bezpieczeństwo stosowania w ciąży

  Kategoria B (wg US FDA). Nie prowadzono badań kontrolowanych dotyczących stosowania klotrimazolu na skórę kobiet ciężarnych, natomiast badania w których podawano ten lek dopochwowo w II i III trymestrze ciąży nie wykazały zagrożenia dla płodu. Preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią (brak badań potwierdzających bezpieczeństwo jego stosowania w tym okresie).

  Przeciwskazania

  Nadwrażliwość na składniki produktu.

  Skład

  1g kremu zawiera 10mg klotrimazolu

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.