PYRANTELUM ZAWIESINA 250 MG/5 ML 15 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 58310
  • Producent: MEDANA PHARMA
  • Kod producenta: 5909990276417
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 14,90 zł

  Przeznaczenie: Pasożyty
  Wiek: + 2
  Postać: Zawiesina
  Rodzaj rejestracji: Lek

  PYRANTELUM ZAWIESINA

  Wskazania

  Owsica i glistnica u dzieci lub dorosłych wywołana przez Enterobtus vermicularis i Ascaris lumbrieoides. Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy Ancylostoma duodenaie i tęgo ryjcem amerykańskim Necator americanus.

  Właściwości

  Pyrantelum Medana to lek przeciwpasożytniczy, przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 lat i dorosłych w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami. Substancją czynną leku jest pyrantel. 

  Sposób użycia

  Dorośli i dzieci od 2 lat o masie ciała od 11 kg: 11 mg/kg mc. jednorazowo. 

  Dawkę tę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach. 

  Jeśli u pacjenta rozpoznano owsicę, leczeniem należy objąć wszystkich domowników oraz rygorystycznie przestrzegać zasad higieny, aby uniknąć nawrotu infestacji. Po upływie 14 dni od zakończenia leczenia należy wykonać kontrolne badania parazytologiczne. 

  Działania niepożądane

  Pyrantelum Medana jest na ogół dobrze tolerowany przez organizm. Stosowany w dawkach leczniczych rzadko powoduje zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak: nudności, wymioty, zaburzenia łaknienia, bóle brzucha, biegunka, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych. Rzadziej występujące działania niepożądane to: alergiczne wysypki skórne, bóle i zawroty głowy, senność lub bezsenność.

  Skład

  W 5 ml zawiesiny znajduje się 250 mg pyrantelu w postaci pyrantelu embonianu (721 mg). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol 70% (5 ml zawiesiny zawiera 3,06 g sorbitolu). 

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.