RELAMAX B6 X 30 TABLETKI.

 • Dodaj recenzję:
  • 52665
  • Producent: ICN POLFA RZESZÓW
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 13,50 zł

  Przeznaczenie: Preparaty uspokajające, nasenne i poprawiające nastrój

  RELAMAX B6

  Wskazania

  Trudności z zasypianiem, stres, stany napięcia nerwowego i niepokoju pobudliwość nerwowo-mięśniowa.

  Działanie

  Magnez jest aktywatorem wielu enzymów organizmu, korzystnie wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową. W przypadku niedoboru magnezu może wystąpić nadpobudliwość, trudności z zasypianiem, osłabienie koncentracji, zwiększona podatność na stres, zaburzenia czynności mięśni.

  Witamina B6 bierze udział w przemianach aminokwasów (także w układzie nerwowym). Witamina B6 zawarta w preparacie zwiększa od 20 do 40% wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport tego pierwiastka do komórek i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe stężenie na optymalnym poziomie (zmniejsza wydalanie magnezu z moczem). Skuteczność podawania magnezu łącznie z witaminą B6 jest wielokrotnie wyższa w porównaniu z efektem widocznym po zastosowaniu preparatów zawierających sam magnez.

  Dawkowanie

  Wspomagająco w trudnościach z zasypianiem, pół godziny przed snem: 1-2 tabletki, jako uzupełnienie diety w stanach stresu, nadmiernego napięcia nerwowego, niepokoju: 1 tabletka 2-3 razy dziennie. Spożycie 3 tabletek dziennie zaspokaja 39,9% zalecanego spożycia dziennego magnezu oraz 75% witaminy B6. Nie przekraczać zalecanej dawki.

  Składniki

  (1 tabletka): suchy ekstrakt z melisy 50 mg, magnez w postaci tlenku magnezu 40 mg, witaminę B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny 0,5 mg, celulozę mikrokrystaliczną, talk, stearynian magnezu, skrobi glikolan sodowy, lakier Opadry.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.