ZYRTEC UCB 10 MG X 7 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 23101
  • Producent: VEDIM
  • Dostępność: Chwilowy brak - zapytaj o dostępność Chwilowy brak - zapytaj o dostępność
  • szt.
  • 9,50 zł
  • Niedostępny

  Przeznaczenie: Alergia
  Wiek: + 12
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  ZYRTEC UCB

  Wskazania

  Zyrtec UCB jest wskazany w leczeniu: przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katarze siennym), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

  Działanie

  Lek przeciwhistaminowy, selektywny antagonista receptora histaminowego H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptora cholinergicznego i serotoninowego. Wywiera silne i długotrwałe działanie. Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej, zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej, m.in. granulocytów kwasochłonnych, oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów, związanych z późną fazą odpowiedzi alergicznej. Dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego (70%). Wiąże się w znacznym stopniu z białkami osocza. T0,5 we krwi wynosi 11 h (u dzieci - 6 h). Nie przenika przez barierę krew-mózg, a więc nie wywiera działania nasennego. Jest wydalany głównie z moczem w postaci nie zmienionej.

  Dawkowanie

  Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:10 mg (1 tabletka) raz na dobę.

  Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:10 mg (1 tabletka) raz na dobę lub 5 mg (1/2 tabletki) 2 razy na dobę.

  Dzieci w wieku od 4 do 6 lat:5 mg (1/2 tabletki) raz na dobę.;U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie leku w postaci kropli lub roztworu. Tabletki należy połykać, popijając niewielką ilością płynu. Pacjenci z umiarkowana lub ciężką niewydolnością nerek. U pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek zaleca się stosowanie 5 mg (1/2 tabletki) raz na dobę, z ciężką niewydolnością nerek - 5 mg (1/2 tabletki) co drugi dzień.

  Ciąża i okres karmienia piersią:

  Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. W badaniach na zwierzętach nie zaobserwowano działań niepożądanych. Informacje dotyczące stosowania cetyryzyny w ciąży są ograniczone. Tak jak w przypadku innych leków, należy unikać stosowania leku Zyrtec UCB U kobiet w ciąży. Omyłkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód, jednak należy przerwać przyjmowanie leku.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min). Nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lapp lub zaburzonym wchłanianiem glukozo-galaktozy. stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

  Składniki

  1 tabletka powlekana zawiera substancję czynną: 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny, substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, Skład otoczki: hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy 400.

  Działania niepożądane

  Jak każdy lek, lek Zyrtec UCB może powodować działania niepożądane. Mogą niekiedy wystąpić łagodne i przemijające objawy niepożądane, takie jak: senność, zmęczenie, pobudzenie, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, lekkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego, nieprawidłowa czynność wątroby, zapalenie błony śluzowej nosa. U niektórych osób mogą wystąpić objawy nadwrażliwości odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy. Zanotowano pojedyncze przypadki trudności w oddawaniu moczu oraz zaburzenia akomodacji oka. U niektórych osób w czasie stosowania leku Zyrtec UCB mogą wystąpić inne działania niepożądane, W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów niepożądanych, wymienionych lub nie wymienionych w tej ulotce, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.