TEST MENOPAUZALNY CLIMEA 2 TESTY

 • Dodaj recenzję:
  • 64750
  • Producent: AFLOFARM
  • Dostępność: Chwilowy brak - zapytaj o dostępność Chwilowy brak - zapytaj o dostępność
  • szt.
  • 13,99 zł
  • Niedostępny

  Przeznaczenie: Testy diagnostyczne

  TEST MENOPAUZALNY CLIMEA

  Opis

  Climea test menopauzalny jest testem płytkowym, przeznaczonym do jakościowego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu, co umożliwia zdiagnozowanie okresu menopauzalnego.

  Czułość testu wynosi 25 mlU/ml.

  Działanie

  Test menopauzalny Climea wykrywa podwyższony poziom hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu kobiety.

  Wraz z wiekiem i rozpoczęciem okresu menopauzalnego zmniejsza się ilość estrogenu produkowanego przez Twój organizm, który na zasadzie sprzężenia zwrotnego, powoduje zwiększenie wydzielania hormonu FSH.

  Dwukrotne wykrycie podwyższonego poziomu FSH w moczu w połączeniu z wystąpieniem charakterystycznych symptomów pozwala stwierdzić czy weszłaś już w okres przedmenopauzalny.

  Wskazania

  Tylko do użytku zewnętrznego.

  Jeśli jesteś w wieku menopauzalnym lub tuż przed oraz zaobserwowałaś u siebie symptomy charakterystyczne dla okresu menopauzalnego powinnaś wykonać test.

  Sposób użycia

  Stężenie hormonu FSH zmienia się podczas cyklu miesiączkowego, dlatego aby stwierdzić, że poziom hormonu FSH w organizmie kobiety jest stale podwyższony, należy przeprowadzić dwa testy w odstępie tygodnia, jeden po drugim.

  Do przeprowadzenia testu najlepiej wykorzystać pierwszy poranny mocz, ponieważ zawiera największą ilość hormonu FSH. Wykonując test później można uzyskać fałszywy negatywny wynik ze względu na niższą zawartość FSH w moczu. Przeprowadzając test rano należy unikać przyjmowania dużej ilości płynów po północy. Płyny mogą drastycznie rozcieńczać stężenie FSH.

  1. Próbkę moczu należy zebrać do czystego, suchego pojemniczka.
  2. Bezpośrednio przed wykonaniem testu otwórz foliowe opakowanie i wyjmij płytkę testową.
  3. Połóż płytkę testową na czystej, poziomej powierzchni (okienko testowe powinno być skierowane do góry). Przy pomocy pipety nanieś 3-4 krople moczu do okienka próbki na płytce i zacznij odmierzać czas.
  4. Zaczekaj 10 minut i odczytaj wynik. Podczas odczytywania wyniku tło w okienku testowym powinno być czyste. Nie wolno odczytywać wyniku po czasie dłuższym niż 20 minut.

  Każdy test tylko do jednorazowego użycia.

  Opakowanie

  2 testy