SKINOREN 20% KREM 30G

 • Dodaj recenzję:
  • 24452
  • Producent: BAYER
  • Kod producenta: 5909997013893
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
   TEN PRODUKT WYSYŁAMY TYLKO DO POLSKI
  • szt.
  • 59,90 zł

  Przeznaczenie: Skóra tłusta, trądzikowa
  Wiek: +12
  Postać: Krem
  Rodzaj rejestracji: Lek

  SKINOREN 20% KREM

  Opis

  Skinoren jest lekiem przeciwtrądzikowym w postaci kremu do stosowania na skórę.

  Dawkowanie

  Lek Skinoren należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Skinoren należy stosować wyłącznie na skórę.

  Przed zastosowaniem leku Skinoren należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć. Można również użyć łagodnego preparatu przeznaczonego do oczyszczania skóry.

  O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle cienką warstwę kremu należy nanosić na chorobowo zmienioną skórę dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć.

  Pasek wyciśniętego z tubki kremu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) całkowicie wystarcza na skórę twarzy. Po każdym użyciu leku Skinoren należy umyć ręce.

  Czas leczenia lekiem Skinoren jest różny u poszczególnych pacjentów i zależy od nasilenia zmian chorobowych skóry.

  W leczeniu trądziku pospolitego wyraźną poprawę uzyskuje się po około 4 tygodniach systematycznego stosowania leku. Aby uzyskać optymalny wynik leczenia, należy systematycznie stosować lek przez kilka miesięcy, maksymalnie do 12 miesięcy.

  W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie leku przez co najmniej 3 miesiące. Najlepsze wyniki osiąga się stosując lek systematycznie

  W przypadku znacznego podrażnienia skóry należy zmniejszyć ilość stosowanego leku lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

  Działanie

  Substancją czynną leku jest kwas azelainowy, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne (hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes), hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchhi skóry oraz zmniejsza liczbę zaskórników. Ponadto kwas azelainowy hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

  Wskazania

  Leczenie trądziku pospolitego oraz przebarwień skóry.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować leku Skinoren, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Skinoren.

  Działania niepożądane

  Jak każdy lek, Skinoren może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  Na początku leczenia może wystąpić podrażnienie skóry.

  Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): świąd, uczucie pieczenia, rumień w miejscu podania;

  Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): łuszczenie skóry, ból, suchość, odbarwienie skóry, podrażnienie w miejscu podania;

  Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): zapalenie łojotokowe skóry, trądzik, odbarwienie skóry, parestezje (uczucie kłucia, mrowienia), zapalenie skóry, uczucie dyskomfortu, obrzęk w miejscu podania;

  Rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób): zapalenie warg, pęcherze, wyprysk, uczucie ciepła, owrzodzenie w miejscu podania, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), pogorszenie objawów astmy.

  Ostrzeżenia i środki ostrożności

  Lek Skinoren zawiera kwas benzoesowy oraz glikol propylenowy.

  Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry.

  Kwas benzoesowy w niewielkim stopniu podrażnia skórę, oczy i błony śluzowe.

  Ciąża i karmienie piersią

  W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

  Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

  Lek stosować u młodzieży (w wieku od 12 do 18 lat) w leczeniu trądziku pospolitego.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.