RANIGAST MAX 150 MG X 30 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 66137
  • Producent: POLPHARMA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 18,90 zł

  Przeznaczenie: Nadkwaśność i zgaga
  Rodzaj rejestracji: Lek

  RANIGAST MAX 150 MG

  Wskazania

  Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego; niestrawności (dyspepsji), zgagi, nadkwaśności, bólu w nadbrzuszu.

  Działanie

  Ranitydyna substancja czynna Ieku hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

  Lek działa szybko. Czas działania 1 tabletki wynosi około 12 godzin.

  Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat : w przypadku wystąpienia objawów niestrawności zwykle stosuje się 1 tabletkę 150 mg na dobę. W razie nawrotu dolegliwości można zastosować 1 tabletkę 150 mg 2 razy na dobę. Dobowa dawka leku nie powinna być większa niż 300 mg (2 tabletki).

  Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody.

  Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem przez dłużej niż 2 tygodnie. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po 2 tygodniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

  Skład

  Substancją czynną leku jest ranitydyna w postaci ranitydyny chlorowodorku.

  Każda tabletka zawiera 150 mg ranitydyny.

  Rdzeń tabletki: krospówidon, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna.

  Otoczka tabletki: hypromeloza (Methocel E 15), lak z żółcienią pomarańczową (El 10), tytanu dwutlenek, triacetyna, talk.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.