PARACETAMOL ACCORD 500 MG X 50 TABL.

  • Dodaj recenzję:
    • 67716
    • Producent: ACCORD HEALTHCARE
    • Kod producenta: 5909991290474
    • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
    • szt.
    • 3,00 zł

    Przeznaczenie: Ból i gorączka, Przeziębienie ,grypa
    Wiek: +12
    Postać: Tabletki

    PARACETAMOL ACCORD 500 mg

    Wskazania

    Gorączka (w przebiegu przeziębienia, grypy, chorób zakaźnych wieku dziecięcego, po szczepieniach), leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, także migrenowe, ból zębów, ból związany z ząbkowaniem, ból gardła, ból ucha, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle miesiączkowe, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych).

    Działanie

    Właściwości paracetamolu: Paracetamol jest lekiem o przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który nie drażni i nie powoduje uszkodzenia śluzówki żołądka.

    Sposób użycia

    Tabletkę należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody. Ewentualnie rozpuścić tabletkę w szklance wody, dobrze wymieszać i wypić.

    Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (masa ciała powyżej 55 kg): 1 lub 2 tabletki, jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek w ciągu 24 godzin.

    Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): połowa tabletki, maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin.

    Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): 1 tabletka, maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.

    Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): 1 tabletka, maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.

    Lek nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

    Przeciwwskazania

    Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (paracetamol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować w przypadku choroby alkoholowej oraz ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

    Ostrzeżenia i środki ostrożności

    Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10 dniach (ból) lub 3 dniach (gorączka) u dorosłych, lub po 3 dniach u dzieci, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zwrócić uwagę, czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu (ryzyko przedawkowania). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli lek jest stosowany u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy, w przypadku niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej) oraz w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Podczas leczenia paracetamolem nie należy pić alkoholu, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby (należy zwrócić uwagę na inne leki, które zawierają w swoim składzie alkohol).

    Stosowanie z innymi lekami

    Paracetamolu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, zydowudyną, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: doustnych leków przeciwzakrzepowych, ryfampicyny i izoniazydu, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów, sulfinpirazonu, metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

    Możliwe działania niepożądane

    W przypadku doraźnego stosowania paracetamolu działania niepożądane występują rzadko. Mogą wystąpić: reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty; ponadto zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka, po przedawkowaniu – zaburzenia czynności wątroby lub nerek). Bardzo rzadko może wystąpić zmniejszenie liczby krwinek białych lub płytkowych we krwi oraz zmiany chemiczne w barwniku krwi – hemoglobinie (methemoglobinemia).

    Skład

    Substancją czynną leku jest paracetamol

    Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

    Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

    Informacje dodatkowe

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.