PARACETAMOL 500 MG X 50 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 54020
  • Producent: POLFA-ŁÓDŹ
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 7,50 zł

  Przeznaczenie: Ból i gorączka, Przeziębienie ,grypa
  Wiek: +12
  Postać: Tabletki

  PARACETAMOL 500 MG

  Wskazania

  • Jako lek przeciwgorączkowy (stany gorączkowe np. w przebiegu chorób infekcyjnych, przeziębienia, grypy),
  • Jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy - w tym migrenowe, ucha, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne, pooperacyjne i inne).

  Działanie

  Paracetamol - jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

  Dawkowanie

  Dorośli: 1-2 tabl. jednorazowo; dawki można powtarzać nie częściej niż co 4 h 2-4 razy dziennie. Przy długotrwałym stosowaniu nie przekraczać 2,6 g/dobę. W leczeniu bólów nowotworowych zazwyczaj 10 mg/kg m.c./dawkę co 4 h często w połączeniu z lekami o innym mechanizmie działania.

  Dzieci powyżej 3 m.ż.: 10 mg/kg m.c. nie częściej niż co 6 h. Nie przyjmować przez okres dłuższy niż kilka dni bez porady lekarza. Przyjmować doustnie; przyjęcie przed jedzeniem zwiększa efektywność leku.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na lek, wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa; niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze; niemowlęta poniżej 3 m.ż. Stosując paracetamol należy zachować ostrożność u pacjentów z wrodzonym niedoborem reduktazy methemoglobinowej, astmą oskrzelową uczulonych na aspirynę, osób głodzonych oraz w przypadku stosowania powtarzanych dawek u pacjentów z upośledzeniem czynności wątroby. Ciąża - kategoria B; nie zaleca się stosowania w I trymestrze ciąży. Nie stosować łącznie z rifampicyną lub barbituranami.

  Skład

  1 tabl. zawiera 500 mg paracetamolu.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.