OTRIVIN ODDYCHAJ CZYSTO DLA DZIECI AEROZOL 100 ML

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 23,90 zł
  • Niedostępny

  Przeznaczenie: Katar, Katar alergiczny, Oczyszczanie nosa i zatok
  Wiek: Niemowlęta
  Postać: Aerozol do nosa
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  OTRIVIN ODDYCHAJ CZYSTO DLA DZIECI AEROZOL

  Wskazania i działanie

  Aerozol do nosa Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci to w 100% naturalny izotoniczny roztwór wody morskiej bez środków konserwujących.

  Roztwór ma postać drobnej mgiełki, dzięki czemu możliwe jest łagodne i dokładne oczyszczanie zatkanego nosa dziecka i usuwanie wydzieliny.

  Specjalna końcówka dozownika została zaprojektowana tak, aby pasowała do naturalnego kształtu otworów nosowych u niemowląt i dzieci.

  Pierścień zabezpieczający zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu końcówki dozownika do nosa i urazom u dzieci.

  Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci jest zalecany do stosowania w celu:

  • łagodnego oczyszczania jamy nosowej w przypadku zatkania nosa, np. w przebiegu przeziębienia lub chorób alergicznych, dzięki wypłukiwaniu nadmiaru śluzu lub alergenów, na przykład kurzu lub pyłków;
  • łagodzenia podrażnionych dróg oddechowych;
  • nawilżania wysuszonej lub podrażnionej błony śluzowej nosa w przypadku niewielkiego podrażnienia nosa lub niskiej wilgotności powietrza (np. w pomieszczeniach z ogrzewaniem/klimatyzacją, na dużej wysokości nad poziomem morza, w trakcie podróży lotniczych);
  • rozrzedzania i rozcieńczania wydzieliny z nosa oraz wspomagania jej usuwania.
  • nadaje się również do codziennego oczyszczania nosa, szczególnie u niemowląt, które nie są jeszcze zdolnych do samodzielnego wydmuchiwania nosa. Codzienne oczyszczanie pomaga usuwać nadmiar wydzieliny z nosa, co pomaga dzieciom w oddychaniu i może mieć korzystny wpływ na dzieci (zapobieganie trudnością w zasypianiu i jedzeniu).

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

  Dawkowanie

  Produkt stosuje się zazwyczaj 1–2 razy na dobę do każdego otworu nosowego. W razie potrzeby produkt można stosować tak często, jak to konieczne.

  Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci .

  Skład

  Woda morska i woda oczyszczona. Nie zawiera konserwantów.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.