ORTHOVERAL 75 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 66723
  • Producent: AFLOFARM
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 19,90 zł

  Przeznaczenie: Higiena zębów z aparatami ortodontycznymi
  Wiek: + 7

  ORTHOVERAL specjalistyczny żel do mycia zębów

  Wskazania

  ORTHOVERAL specjalistyczny żel do mycia zębów dedykowany jest osobom, które korzystają ze stałych i ruchomych aparatów ortodontycznych. Nadaje się także dla osób z drutem retencyjnym po leczeniu ortodontycznym. Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.

  Właściwości

  Osoby, które noszą  aparaty ortodontyczne bardzo często mają problemy z dokładną higieną jamy ustnej. W takiej sytuacji dużym ułatwieniem będzie Ortodontyczny żel do mycia zębów Orthoveral. Dzięki żelowej konsystencji preparat bez problemu dociera do okolic zamków ortodontycznych oraz do przestrzeni międzyzębowych i ułatwia ich oczyszczanie. Fluor obecny w żelu w wysokiej dawce - 1450 ppm czynnie uczestniczy w procesie remineralizacji szkliwa oraz chroni osłabione aparatem ortodontycznym zęby przed próchnicą. Natomiast o-cymenol redukuje powstawanie płytki nazębnej. Chlorheksydyna, natomiast, odpowiada za działanie antybakteryjne . Kompozycja aloesu, ekstraktu z korzenia imbiru oraz bisabololu przynosi ukojenie  łagodząc podrażnienia często będące skutkiem noszenia aparatu ortodontycznego. Żel ma przyjemny, odświeżający miętowy smak.

  Stosowanie

  Pasek żelu długości ok 2 cm należy nałożyć na szczoteczkę i rozprowadzić na zębach oraz dziąsłach delikatnie szczotkując przez ok. 3 min. Po szczotkowaniu jamę ustną należy dokładnie wypłukać. Nie połykać żelu.

  Preparat stosować 2 razy dziennie.

  Skład

  Fluor (1450 ppm), o-cymenol, chlorheksydyna (0,06%), aloes, bisabolol, ekstrakt z korzenia imbiru.

  Nie zawiera SLS.

  Ważne informacje

  Nie należy stosować ORTHOVERAL specjalistycznego żelu do mycia zębów w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Produkt powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.