OCTENISEPT ANTYSEPTYK DO DEZYNFEKCJI RAN 50 ML

Dodaj recenzję:
  • 24664
  • Producent: SCHUELKE & MAYR
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 19,90 zł

Przeznaczenie: Dezynfekcja
Postać: Płyn

OCTENISEPT ANTYSEPTYK DO DEZYNFEKCJI RAN

Skład

dichlorowodorek octenidyny, alkohol fenoksy-etylowy, substancje pomocnicze, octan dimetyloamoniowy- kwas amidopropylokokosowy, glukonian sodu, glicerol 85%, woda oczyszczona

Wskazania

Preparat przeznaczony do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skóra, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi, przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych , przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych, przy płukaniu ropni skórnych, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiaków, przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych, przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym, w obrębie narządów rodnych kobiety i żołędzi prącia mężczyzny, przy cewnikowaniu, przy dezynfekcji jamy ustnej np. afty, resekcja zęba.

Działanie

Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo, drożdżakobójczo, pierwotniakobójczo, wirusobójczo (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV).

Stosowanie

zewnętrznie

Octenisept stosowany jest bez rozcieńczenia. Przemywanie zakażonych ran, przetok podskórnych nie penetrujących do jam ciała oraz przepłukiwanie ropni skóry, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiaków wykonywać za pomocą strzykawki i kaniuli. Wnętrze rany odkażać stosując przymoczki z gazików i setonów nasączonych preparatem Octenisept. Partie skóry, opracowane rany i błony śluzowe, odkażać preparatem z atomizera lub jałowym gazikiem nasączonym preparatem. Przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania minimum 1 min, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut. Jamę ustną należy płukać intensywnie ilością 20 ml preparatu Octenisept przez 20 sekund.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia

Octenisept może być stosowany w okresie ciąży i karmienia.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.