KROPIA 0,3% KROPLE DO OCZU 10 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 69589
  • Producent: S-LAB
  • Kod producenta: 5900741962078
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 21,90 zł

  Przeznaczenie: Nawilżanie oczu
  Wiek: Dorośli
  Postać: krople do oczu
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  KROPIA KROPLE DO OCZU

  Kropia jest sterylnym roztworem hialuronianu sodu 3 mg/ml. Zawiera również wersenian czterosodowy, roztwór buforowy pH 7,2.

  Wskazania

  Kropia przeznaczona jest do intensywnego nawilżenia gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia typu: suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu, a także po zabiegach operacyjnych przeprowadzanych na oku.

  Krople Kropia należy stosować w stanach niedoboru łez (tzw. zespół „suchego oka”), którym towarzyszą takie objawy, jak: uczucie suchości oka, pieczenie lub zmęczenie oczu. Przyczyną tych objawów może być praca przy monitorze, długotrwałe oglądanie telewizji, suche powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych bądź dym papierosowy. Zmniejszenie wydzielania łez może nastąpić również w wyniku zabiegów operacyjnych lub zranień oczu, aby proces regeneracji powierzchniowych struktur oka przebiegał prawidłowo, potrzebne jest stałe nawilżanie.

  Kropia zawiera wysokie stężenie hialuronianu sodu, przez co rogówka i spojówka oka są długotrwale nawilżane. Hialuronian sodu jest lepkosprężystą cieczą mającą właściwości higroskopijne i odgrywającą wiele ważnych ról w organizmie człowieka. Jest to naturalnie występujący środek smarujący składający się z biokompatybilnego polisacharydu, który ma doskonałe właściwości zatrzymywania wody. Hialuronian w oku znajduje się w ciele szklistym, gruczole łzowym, spojówce, rogówce oraz w płynie łzowym. Roztwory hialuronianu sodu są od wielu lat szeroko i z powodzeniem stosowane w okulistyce na całym świecie. Hialuronian sodu posiada właściwości tworzenia stabilnego nawilżającego filmu na powierzchni oka. Dzięki temu nawet jedno zakroplenie może zapewnić wielogodzinną poprawę komfortu zarówno tym, którzy odczuwają skutki zespołu suchego oka, jak również wszystkim noszącym soczewki kontaktowe.

  Sposób użycia

  W razie potrzeby należy wpuścić jedną kroplę do worka spojówkowego. Ponieważ krople Kropia nie zawierają konserwantów, mogą być używane codziennie. Zwykle zakrapla się 3 razy dziennie po jednej kropli do worka spojówkowego każdego oka. Przy nasilonych dolegliwościach można zakraplać częściej.

  Opatentowany mechanizm z pompką sprawia, że krople Kropia są proste w użyciu i bezpieczne w stosowaniu.

  Przed użyciem preparatu należy dokładnie umyć ręce. Przed każdym użyciem zdjąć osłonkę zabezpieczającą z zakraplacza.

  Nie dotykać końcówki zakraplacza.

  Przed pierwszym użyciem należy odwrócić pojemnik i kilkakrotnie nacisnąć dno pojemnika, aż do uzyskania pierwszej kropli.

  Odchylić nieznacznie głowę do tyłu, palcem wskazującym wolnej ręki delikatnie odchylić dolną powiekę, szybko i zdecydowanie nacisnąć na dno pojemnika. Opatentowany mechanizm z pompką uwolni tylko jedną kroplę. Po zakropleniu należy zamknąć powieki i, ruszając gałką oczną, rozprowadzić krople na powierzchni oka.

  Po użyciu należy założyć osłonkę zabezpieczającą na zakraplacz. Podczas zakraplania trzeba uważać, by nie dotknąć końcówką zakraplacza powierzchni oka.

  Po zastosowaniu preparatu nie zakraplać / płukać powierzchni oka wodą ani żadnym innym płynem.

  Składniki

  hialuronian sodu 3 mg/ml

  Informacje dodatkowe

  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu.

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Trzymać z dala od źródeł ciepła.

  Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 5°C do 35°C.

  Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu.

  Nie stosować dłużej niż 90 dni od daty pierwszego otwarcia.

  Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić.

  Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Nigdy nie dotykać końcówką zakraplacza oka lub innych powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie roztworu. W przypadku używania innych leków okulistycznych, powinno upłynąć co najmniej 30 minut zanim zakroplimy oczy kroplami Kropia®.

  Preparat ten należy podawać jako ostatni. Wyrób medyczny do wielokrotnego użytku powinien być stosowany wyłącznie przez jedną osobę.