IBUVIT D X 30 KAPSUŁEK TWIST OFF

 • Dodaj recenzję:
  • 57076
  • Producent: MEDANA PHARMA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 11,01 zł

  Przeznaczenie: Witaminy dla dzieci
  Postać: Kapsułki
  Rodzaj rejestracji: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

  IBUVIT D KROPLE

  Wskazania i działanie

  Do postępowania dietetycznego w uzupełnianiu niedoborów witaminy D u niemowląt. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

  Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju organizmu - wpływa na wchłanianie wapnia i utrzymuje jego właściwe stężenie we krwi. Witamina D jest syntetyzowana naturalnie w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych oraz dostarczana wraz z mlekiem matki. Biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do światła słonecznego, wskazane jest dodatkowe suplementowanie. Dodatkową ilość witaminy D w dawce dziennej 10 µg, co odpowiada 400 j.m., należy podawać dziecku przez cały okres karmienia piersią.

  Dawkowanie

  Zalecane jest podawanie zawartości jednej kapsułki ,,twist-off” dziennie.

  Dzienne dawkowanie może być modyfikowane zgodnie ze wskazaniem lekarza.

  W celu otworzenia kapsułki należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do wcześniej przygotowanej porcji mleka matki lub bezpośrednio do buzi dziecka. Należy zachować ostrożność, aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka (możliwość zakrztuszenia) oraz delikatnie naciskać kapsułkę, by nie doprowadzić do gwałtownego rozprysku płynu.

  Zawartość kapsułki należy zużyć bezpośrednio po otworzeniu.

  Skład

  Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT, witamina D3 (cholekalcyferol) 10 µg czyli 400 j.m.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.