HEVIRAN COMFORT 200 MG X 25 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 68159
  • Producent: POLPHARMA
  • Kod producenta: 5903060612556
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 19,90 zł

  Przeznaczenie: Opryszczka
  Wiek: + 18
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  HEVIRAN COMFORT 200 MG

  Opis produktu

  Lek Heviran Comfort może być stosowany jedynie u pacjentów, u których w przeszłości rozpoznano zakażenie wirusem opryszczki pospolitej.

  Dawkowanie

  Tabletki należy popijać dużą ilością wody i zażywać zgodnie z ulotką zamieszczoną w opakowaniu.

  Lek Heviran Comfort należy stosować doustnie w dawce 200 mg pięć razy na dobę, co 4 godziny (z przerwą nocną), przez 5 dni.W przypadku zakażeń nawracających szczególnie ważne jest rozpoczęcie leczenia w okresie poprzedzającym wystąpienie objawów zwiastunowych, czyli świąd, pieczenie, uczucie napięcia lub tuż po pojawieniu się pierwszych

  Przeciwwskazania

  Nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i jeśli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także u osób z obniżoną odpornością (np. po przeszczepie lub zakażonych wirusem HIV). Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

  Uwagi

  Lek zmienił swoją dostępność i obecnie jest dostępny bez recepty.

  Skład

  Substancją czynną leku jest acyklowir. Każda tabletka zawiera 200 mg acyklowiru. Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.