WRACAMY Z WYSYŁKĄ DO WIELKIEJ BRYTANII ! - więcej

GOPRAZOL MAX 20 MG X 14 KAPS.

 • Dodaj recenzję:
  • 66113
  • Producent: S-LAB
  • Kod producenta: 5909991256852
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 8,90 zł

  Przeznaczenie: Nadkwaśność i zgaga, Reflux żołądkowo-jelitowy
  Wiek: Dorośli
  Postać: Kapsułki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  Goprazol Max

  Wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego u pacjentów dorosłych.

  Działanie

  Omeprazol, będący racemiczną mieszaniną dwóch enancjomerów, zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku w wyniku wysoce specyficznego mechanizmu działania. Jest on swoistym inhibitorem pompy protonowej w komórkach okładzinowych żołądka. Działanie leku jest szybkie i zapewnia kontrolę objawów przez odwracalne hamowanie wydzielania kwasu żołądkowego przy podawaniu jeden raz na dobę.

   

  Wskazania

  Goprazol Max jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądkowej) u pacjentów dorosłych.

  Dawkowanie i sposób podawania

  Dawkowanie u dorosłych

  Zalecane dawkowanie to 10-20 mg raz na dobę przez 14 dni. W obrocie dostępne są inne produkty zawierające omeprazol w dawce 10 mg i w razie konieczności zastosowania takiej dawki należy zastosować taki produkt. W celu uzyskania poprawy objawów może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez 2-3 kolejne dni. U większości pacjentów zgaga ustępuje całkowicie w ciągu 7 dni. Po uzyskaniu całkowitego ustąpienia dolegliwości leczenie należy zakończyć. Pacjentów należy poinformować, że jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu 14 dni powinni oni skontaktować się z lekarzem. 

  Szczególne populacje pacjentów

  Pacjenci z niewydolnością nerek

  Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

  Pacjenci z niewydolnością wątroby

  Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby powinni poradzić się lekarza przed rozpoczęciem przyjmowania produktu Goprazol Max.

  Pacjenci w podeszłym wieku (>65 lat)

  U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna zmiana dawkowania.

  Sposób podawania produktu

  Produkt Goprazol Max w postaci kapsułek należy przyjmować rano, przed jedzeniem, popijając połową szklanki wody. Kapsułkę należy połykać w całości. Kapsułki nie należy żuć ani kruszyć przed połknięciem. Dotyczy pacjentów z zaburzeniami połykania oraz dzieci, które są w stanie pić lub połykać pokarm półstały. Należy otworzyć kapsułkę i jej zawartość rozpuścić w wodzie niegazowanej lub wymieszać z sokiem owocowym, lub musem jabłkowym. Zawiesinę należy wypić natychmiast (lub w czasie do 30 minut od przygotowania). W każdym przypadku zawiesinę należy wymieszać bezpośrednio przed wypiciem, a po jej przyjęciu należy wypić pół szklanki wody. NIE NALEŻY UŻYWAĆ mleka lub wody gazowanej. Powlekanych peletek dojelitowych nie wolno żuć. 

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na omeprazol, podstawione benzoimidazole lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

  Omeprazolu, podobnie jak innych inhibitorów pompy protonowej, nie należy stosować jednocześnie z nelfinawirem.

  Sposób przechowywania

  Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

  Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

  Składniki

  Jedna kapsułka dojelitowa, twarda zawiera 20 mg omeprazolu (Omeprazolum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każda kapsułka dojelitowa, twarda 20 mg zawiera od 102 do 116 mg sacharozy.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą