FLEGAFORTAN SYROP 125 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 68321
  • Producent: AFLOFARM
  • Kod producenta: 5909991368302
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 12,50 zł

  Przeznaczenie: Przeciwkaszlowe, wykrztuśne
  Wiek: +6
  Postać: Syrop
  Rodzaj: Lek

  FLEGAFORTAN SYROP

  Wskazania

  Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnionym wykrztuszaniem gęstej wydzieliny oskrzelowej.

  Działanie

  Syntetyczna pochodna alkaloidu wazycyny o działaniu mukolitycznym. Oczyszcza drzewo oskrzelowe z gęstej wydzieliny śluzowej, towarzyszącej wielu chorobom dróg oddechowych. Bromoheksyna zwiększa ilość wydzieliny oskrzelowej oraz zmniejsza jej lepkość. Mechanizm działania polega na depolimeryzacji kwaśnych włókien polisacharydowych w śluzie i pobudzeniu aktywności komórek gruczołowych do wytwarzania obojętnych polisacharydów, co powoduje zmniejszenie lepkości gęstej wydzieliny oskrzelowej. Bromoheksyna ułatwia wykrztuszanie, łagodzi kaszel i poprawia czynność nabłonka rzęskowego. Po podaniu doustnym lek szybko się wchłania z przewodu pokarmowego z Cmax w osoczu po ok. 1 h od podania. Po podaniu doustnym podlega intensywnemu metabolizmowi w wątrobie (efekt pierwszego przejścia) wykazując biodostępność ok. 20%. Bromoheksyna jest dobrze dystrybuowana do tkanek ciała. Wiąże się z białkami osocza w 95-99% i przenika przez barierę krew-mózg oraz w niewielkiej ilości przenika przez barierę łożyskową. Wydalanie odbywa się głównie przez nerki, ok. 85-90% bromoheksyny jest wydalane z moczem w postaci metabolitów. Aktywnym metabolitem bromoheksyny jest ambroksol. Po podaniu doustnym pojedynczych dawek 8-32 mg końcowy T0,5 wynosi 6,6-31,4 h.

  Sposób użycia/dawkowanie

  Doustnie.

  Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę.

  Dzieci od 6 do 12 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 3 razy na dobę.

  Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

  Lek należy przyjmować jedynie podczas występowania objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 5 dni u osób dorosłych i dłużej niż 3 dni u dzieci w wieku od 6 lat. Szczególne grupy pacjentów. Brak danych dotyczących stosowania leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby. Sposób podania. Leku nie należy podawać przed snem.

  Opakowanie

  125 ml

  Skład

  1 ml syropu zawiera 1,6 mg chlorowodorku bromoheksyny. Lek zawiera: sorbitol ciekły niekrystalizujący, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, alkohol benzylowy.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.