FEROVIT BIO SPECIAL X 30 KAPS.

 • Dodaj recenzję:
  • 66203
  • Producent: HASCO-LEK
  • Kod producenta: 5904055003687
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 19,90 zł

  Przeznaczenie: Niedobory żelaza, Stany niedokrwistości
  Wiek: Dorośli, Kobiety w ciąży
  Postać: Kapsułki
  Rodzaj rejestracji: Suplementy diety

  FEROVIT BIO SPECIAL

  Właściwości

  FEROVIT Bio Special zawiera difosforan żelaza (pirofosforan  żelaza) w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza LIPOFER®. Żelazo LIPOFER® poddano mikronizacji, czyli rozdrobnieniu cząsteczek, a następnie zamknięto w liposomach, dzięki czemu żelazo LIPOFER® wykazuje dużą biodostępność i jest delikatne dla przewodu pokarmowego.

  Żelazo LIPOFER® w postaci mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza nie pozostawia także metalicznego posmaku i może być przyjmowane w trakcie posiłków.

  Żelazo jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Odgrywa kluczową rolę w prawidłowym tworzeniu hemoglobiny i czerwonych krwinek

  Żelazo korzystnie wpływa na procesy wzrostowe poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

  Żelazo wspólnie z witaminą C wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego, a wraz z kwasem foliowym i witaminami B6, B12 oraz C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

  Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

  Kwas foliowy przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży i do prawidłowej syntezy aminokwasów. Pomaga w prawidłowej produkcji krwi. Ponadto poprzez uczestniczenie w procesie podziału komórek pełni ważną rolę we wzroście i rozwoju wszystkich komórek.

  Witaminy B6 i B12 uczestniczą w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a także są ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego.

  Zastosowanie

  FEROVIT Bio Special polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C szczególnie dla kobiet w ciąży i planujących ciążę oraz mających długotrwałe i obfite miesiączki, sportowców, wielokrotnych dawców krwi.

  Sposób użycia

  Dorośli - 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

  Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

  Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

  Ważne jest prowadzenie zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

  Produkt może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej.

  Składniki

  Lipofer (skrobia kukurydziana, difosforan żelaza, emulgator - lecytyna słonecznikowa), składniki otoczki kapsułki (żelatyna, substancja wiążąca - glicerol, barwnik - tlenek żelaza czerwony, nośnik - E555), olej sojowy, olej palmowy, olej kokosowy, stabilizator - wosk żółty, emulgator - lecytyna sojowa, kwas askorbowy (witamina C), witamina B12 1%, witamina B6, kwas foliowy.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.