FEBRISAN ZATOKI X 24 TABL.

Dodaj recenzję:
  • 65032
  • Producent: TAKEDA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 13,50 zł

Przeznaczenie: Zatoki, Przeziębienie ,grypa

FEBRISAN ZATOKI

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Dawkowanie i sposób podawania

Stosować doustnie, po posiłku, popijając dużą ilością wody.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki, co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Nie stosować dłużej niż 7 dni bez zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca. Ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby. Cukrzyca. Wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo -6-fosforanowej. Leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania.

  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Choroba alkoholowa.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy zachować ostrożność u osób stosujących leki przeciwzakrzepowe. Stosowanie preparatu u osób z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niewydolnością nerek, czynną chorobą wrzodową, rozrostem gruczołu krokowego, zespołem Raynaud’a, podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, guzem chromochłonnym nadnerczy, nadczynnością gruczołu tarczowego a także u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy, leczonych lekami uspokajającymi oraz innymi lekami sympatykomimetycznymi (np. zmniejszającymi przekrwienie błon śluzowych), hamującymi apetyt, lekami psychostymulującymi podobnymi do amfetaminy. Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku. W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.

Działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, wysypka, rumień. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia oddechowe, klatki piersiowej i śródpiersia: napad astmy oskrzelowej. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby. Zaburzenia układu nerwowego: bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu (bezsenność), lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi. Zaburzenia serca: niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyspieszenie akcji serca. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: neutropenia, trombocytopenia i agranulocytoza. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, Kofeina (Coffeinum) 25 mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 5 mg.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.