CLOTRIMAZOLUM 1% KREM 20 G (GLAXO)

Dodaj recenzję:
  • 10077
  • Producent: GLAXOSMITHKLINE, POZNAŃ
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 4,50 zł

Przeznaczenie: Schorzenia dróg rodnych u kobiet, Grzybica
Postać: Krem

CLOTRIMAZOLUM 1% KREM

Wskazania

Lek stosuje się w grzybiczym zapaleniu skóry spowodowanym zakażeniami dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi, w zakażeniach drożdżakowych skóry i błony śluzowej (kandydoza) oraz w łupieżu pstrym.

Działanie

Lek o szerokim sprektrum działania  przeciwgrzybiczego.

Stosowanie

Na skórę

Preparat nakładać 2-3 razy dziennie na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Po ustąpieniu ostrych objawów choroby preparat stosować jeszcze przez okres co najmniej miesiąca.

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży

Kategoria B (wg US FDA). Nie prowadzono badań kontrolowanych dotyczących stosowania klotrimazolu na skórę kobiet ciężarnych, natomiast badania w których podawano ten lek dopochwowo w II i III trymestrze ciąży nie wykazały zagrożenia dla płodu. Preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią (brak badań potwierdzających bezpieczeństwo jego stosowania w tym okresie).

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

Skład

1g kremu zawiera 10mg klotrimazolu

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.