Ze względu na dużą liczbę zamówień, wysyłki są realizowane dłużej niż zazwyczaj 2-7 dni roboczych.
W przypadku braku produktu w Państwa zamówieniu, będzie ono wysłane bez brakującego produktu (środki finansowe zostaną zwrócone).
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

CALCIUM SANDOZ + VITAMINUM C X 10 TABLETKI MUSUJĄCYCH

 • Dodaj recenzję:
  • 53791
  • Producent: SANDOZ
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 14,50 zł

  Przeznaczenie: Alergia, Przeziębienie ,grypa
  Wiek: Dzieci, + 3
  Postać: Tabletki musujące
  Rodzaj rejestracji: Lek

  CALCIUM SANDOZ + VITAMINUM C 

  Wskazania

  Zwiększone zapotrzebowanie na wapń i witaminę C w: Spadku odporności organizmu, W przebiegu chorób infekcyjnych, W okresie rekonwalescencji; W leczeniu następstw niedoborów wapnia i witaminy C. Wspomagająco w leczeniu przeziębień i grypy. U osób palących papierosy.

  Działanie

  Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu koniecznej dla jego właściwego funkcjonowania. Stanowi istotny składnik tkanki kostnej i jest niezbędny dla jej prawidłowego rozwoju, jak również dla procesów sprawnego działania nerwów, mięśni, serca, a także prawidłowego krzepnięcia krwi. Dodatkowo wapń pośredniczy również w działaniu hormonów a zmniejszając przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Kwas askorbowy (witamina C) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie i odgrywa ważną rolę w procesach biologicznych. Bierze udział w procesach utleniania i redukcji, jest niezbędny w procesie wytwarzania kolagenu, tkanki chrzestnej, zębiny, elastyny, odbudowie tkanek i detoksykacji organizmu. Duże dawki witaminy C do 1 g na dobę są skuteczne w profilaktyce i leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Niedobory wapnia i kwasu askorbowego mogą być spowodowane wynikiem niewłaściwego odżywiania się lub zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony organizmu.

  Dawkowanie

  Doustnie, tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody.

  Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia: 1 tabletka musująca dziennie.

  Dzieci w wieku od 3 do 7 lat: 0,5 tabletki musującej dziennie.

  Niemowlęta: zgodnie z zaleceniami lekarza.

  Przeciwskazania

  Osoby uczulone na którykolwiek ze składników, osoby z kamicą szczawianową dróg moczowych, anemią syderoblastyczną, hemochromatozą oraz z wrodzonym deficytem  krwinkowej dehydrogenazy G-6-P, osoby z hipercalcemią, z hiperkalciurią oraz osoby z ciężka niewydolnością nerek.

  Skład

  Laktoglukonian wapnia 1.0 g., węglan wapnia 0.327 g (równoważne 260 mg wapnia zjonizowanego), kwas askorbowy (witamina C) 1.0 g;

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.