Ze względu na dużą liczbę zamówień, wysyłki są realizowane dłużej niż zazwyczaj 2-7 dni roboczych.
W przypadku braku produktu w Państwa zamówieniu, będzie ono wysłane bez brakującego produktu (środki finansowe zostaną zwrócone).
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

CALCIUM GLUCONICUM 500 MG X 50 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 53681
  • Producent: FARMAPOL
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 6,50 zł

  Przeznaczenie: Alergia
  Wiek: +4, Dzieci
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  CALCIUM GLUCONICUM 500 MG

  Wskazania

  Preparat stosowany jako dodatek do diety aby zapobiec niedoborom wapnia. Wspomagająco łącznie z lekami o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwwysiękowych i przeciwobrzękowych.

  Działanie

  Wapń jest składnikiem tkanki kostnej, nerwowej, mięśni i błon komórkowych. Aktywuje wiele enzymów i ma podstawowe znaczenie w przewodzeniu nerwowym, kurczliwości mięśni, krzepnięciu krwi i działaniu nerek. Wydalanie wapnia odbywa się głównie z kałem.

  Wapń przekracza barierę łożyska, zawarty jest również w mleku matki. W ilości fizjologicznej jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu i noworodka.

  Dawkowanie

  Dorośli: po 3 tabletki 3–4 razy dziennie,

  Dzieci powyżej 4 roku życia oraz młodzież: 1–2 tabletki 3 razy dziennie w czasie posiłku.

  Przeciwwskazania

  Nie należy stosować leku w następujących przypadkach:

  • nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu
  • hiperkalcemia i (lub) hiperkalciuria
  • ciężka niewydolność nerek

  Działania niepożądane

  U wrażliwych osób mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, metaliczny smak w ustach, brak łaknienia, wzmożone pragnienie, nasilone wydalanie moczu, bóle kości. W takich przypadkach wskazane jest zmniejszenie dawki leku.

  Skład

  1 tabletka zawiera: Wapnia glukonian jednowodny 500 mg (co odpowiada 44,7 mg jonów wapnia), substancje pomocnicze: karboksymetyloskrobia sodowa, talk, magnezu stearynian.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.