ALLERTEC 10 MG X 7 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 12639
  • Producent: POLFA WARSZAWA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 7,99 zł

  Przeznaczenie: Alergia
  Wiek: + 6.
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  ALLERTEC 10 MG

  Wskazania

  Przewlekłe oraz sezonowe alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka idiopatyczna.

  Działanie

  Lek przeciwhistaminowy, selektywny antagonista receptora histaminowego H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptora cholinergicznego i serotoninowego. Wywiera silne i długotrwałe działanie. Hamuje wczesną fazę reakcji alergicznej (zależną od histaminy), a także fazę późną, gdyż zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej (m.in. granulocytów kwasochłonnych) oraz uwalnianie mediatorów odczynu zapalnego. Cetirizyna dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 30-60 min. Wiąże się w znacznym stopniu z białkami osocza. T0,5 we krwi wynosi 11 h (u dzieci - 6 h). Jest wydalana głównie z moczem w postaci nie zmienionej.

  Dawkowanie

  Doustnie.

  Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 10 mg raz dziennie.

  Dzieci 6-12 r.ż. (w zależności od masy ciała): m.c. 30 kg - 10 mg raz dziennie.

  W niewydolności nerek i wątroby leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg raz dziennie.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na cetirizynę lub hydroksyzynę, okres karmienia piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w niewydolności nerek i wątroby oraz w zaburzeniach równowagi wodno-elektrolitowej (zwłaszcza w hipokaliemii).

  Uwagi

  Należy zachować ostrożność, prowadząc pojazdy i obsługując urządzenia mechaniczne. Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych.

  Skład

  1 tabl. powl. zawiera 10 mg cetirizyny w postaci dichlorowodorku.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.