ALLERGOCROM KROPLE DO OCZU 10 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 20244
  • Producent: URSAPHARM
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 13,90 zł

  Przeznaczenie: Alergia, Krople i maści oczne
  Wiek: Dzieci
  Postać: krople do oczu
  Rodzaj rejestracji: Lek

  ALLERGOCROM KROPLE DO OCZU

  Wskazania

  Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek, np. : zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

  Działanie

  Krople Allergocrom działają przeciwalergicznie

  Dawkowanie

  Do worka spojówkowego

  DOROŚLI I DZIECI: 1 kropla roztworu, 4 razy na dobę do każdego oka

  UWAGA

  Należy zwrócić się do lekarza okulisty z zapytaniem, czy pomimo występującego alergicznego zapalenia oka, możliwe jest używanie soczewek kontaktowych. W przypadku uzyskania potwierdzenia, przed zakropleniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe, zakroplić lek, a soczewki założyć ponownie na oczy po upływie 15 minut.

  UWAGA

  Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia, co może wydłużyć czas reakcji u osób prowadzących pojazdy oraz obsługujących maszyny. Preparat może być stosowany do 12 tygodni po otwarciu butelki.

  Stosowanie u kobiet w ciąży: Leku nie należy stosować w l trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania w dalszym okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na składniki leku.

  Skład

  1 ml izotonicznego roztworu zawiera: kromoglikan sodowy 20,00 mg, chlorek benzalkoniowy 0,05 mg, wersenian disodowy 0,10 mg, glukozę 40.00 mg, wodę do wstrzykiwań do 1,00 ml.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.